İsotlar Grup Tarihçe

Isotlar Grup; başarı odaklı hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti, marka güvenirliği, yüksek ürün ve hizmet kalitesi ilkeleri ile 1965 yılında kurulmuştur.

Faaliyetlerine dünyanın lider markalarının yetkili satış ve satış sonrası hizmetleri ile başlayan grubumuz Adana ve İstanbul’da Audi, Volkswagen, Renault, Dacia, DOD, Scania ve Krone başta olmak üzere bir çok markanın perakende operasyonlarını gerçekleştirmiştir.

Hayatımız Otomotiv..

Uzun yıllar farklı ürün çeşitleri ve markalarıyla edinilen deneyimini 1997 yılında yeni yatırımlara taşımış ve ilk distribütörlük faaliyetine TATA markası ile başlamıştır. Ülke genelinde hizmet veren TATA marka otomobil ve hafif ticari araçların yanı sıra 2005 yılında Hindistan’ın en büyük üç üreticisinden biri olan TVS motosiklet grubu ve Brezilya’nın büyük Şasi üreticilerinden AGRALE’nin Türkiye, Doğu Avrupa, ve Türki Cumhuriyetler exclusive distribütör organizasyonlarını da ekleyerek bugüne kadar getirmiştir.

Hayatımız Tarım…

Yıllar içerisinde oluşturduğu deneyimleri 2006 yılında tarım sektörüne de taşıma kararı alan Grup şirketimiz, Çukurova bölgesinde 6,000 dekarlık bir arazi üzerinde ISOTAR tarım işletmesini kurmuştur. İşletme, bulunduğu bölgenin iklimi, coğrafyası ve doğal çevrenin avantajlarından dolayı narenciye ürünleri ve hayvancılık üzerine know-how yaratmak üzere faaliyetlerine devam etmektedir. Bunun yanı sıra bu vizyona 2014 yılında yeni bir hizmet anlayışı eklemiş ve Tarım ekipmanları alanında Türkiye’nin en büyük yerel ve online perakende markasını yaratmak amacıyla TARMAX projesini hayata geçirmiştir.

Hayatımız Enerji…

İsotlar grup, Toplam 11 ayrı iş merkezinde 500’e yakın çalışanı ile bulunduğu her sektörde bir ihtisas alanı yaratmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla başlattığı genişleme politikasına paralel olarak endüstrinin kalbine dokunmak istemiş ve 2014 yılında ISOTO markası ile “Dünyanın en büyük hafif motor üreticisi” Greaves Cotton Ltd. ile işbirliği anlaşması yapmış, markanın Türkiye, Orta Asya ve Doğu Avrupa distribütörlüğünü üstlenmiştir.